Dlaczego boją się Konfederacji?

    

Prezent na każdą okazję

Będę wdzięczny, jeśli ktoś mi wyjawi, z jakiego to powodu, PiS jak też i PO, SLD i PSL boją się Konfederacji?

W panice zamykają przed Konfederacją wszystkie drzwi rządowych i wrażych mediów, aby przypadkiem Polacy nie dowiedzieli się, że oto pojawiła się z prawdziwego zdarzenia, Polska Prawicowa Partia, której od 1945 roku jeszcze nigdy nie było. Zapomnieli oni jednak, że istnieją media narodowe i portale społecznościowe, które maja o wiele większy zasięg niż ich medialne korporacje. Niestety ostatnimi czasy przypomnieli sobie i uświadomi, że zamilczanie w mediach, które opanowali w stopniu nadzwyczajnym, na nic się zdało, skoro Polacy wolą szukać informacji u nadawców niezależnych. I niestety stało się, wpadli na pomysł totalnej cenzury, inaczej mówiąc, zamordyzmu, a powiedział o tym, niejaki Ryszard Terlecki, w takich oto słowach: “naszym celem nie jest utrudnienie dostępności do zawodu dziennikarza, ale próba ucywilizowania tej narastającej komplikacji, jaką są media społecznościowe, portale, które pozwalają sobie na rzeczy nieprzyjemne.”

Czyżby rządzący nadal uważali, iż Polak wciąż żyje, li tylko marzeniami, pomijając zdrowy rozsądek?

Politycy PiS wmówili sobie, że Polacy i tak zagłosują na nich, bo przecież nie mają innego wybory, gdyż totalna opozycja jest jeszcze gorsza… Niestety, albo stety, jak kto woli, PiS zapomniał, że Polacy mimo, wielu lat prania umysłów, rozum jednak swój zachowali, powołując do istnienia, Konfederację, która z początku była totalnie pomijana, potem lekceważona, a teraz wreszcie zaczyna dochodzić do polityków PiS i całej tej, śmiesznej, niby opozycji, iż pomimo nagonki i przemilczaniu we wszystkich mediach, nowo powstałego ugrupowania pod nazwą, Konfederacja Wolność i Niepodległość, tej nowej formacji politycznej nie udało się wymazać z umysłów Polaków, powstała więc nowa alternatywa dla polskiego wyborcy, czyli, Konfederacja. W czasach, niemal starożytnych do obecnych, PiS głośno krzyczał przeciw cenzurze i utrudnianiu dostępu do wiadomości przez ówczesnych zarządców państwowego folwarku, spod znaku, POSLDPSL, to dziś chce pójść ich śladem, a nawet ich prześcignąć, bo chce wziąć za mordę także wszelkie media społecznościowe, gdyż według znawców tegoż tematu z obecnie nam panujących, w owych mediach przesiadują same dzikusy i chamy, skoro obecna partia rządząca uważa bywalców tychże mediów za osobników, którzy rozjechali się gdzieś po drodze z obecnie przyjętą, cywilizacją, skoro postawili sobie za cel, jak to mówi sam, niejaki, Ryszard Terlecki, którego pozwolę sobie ponownie przytoczyć: “naszym celem nie jest utrudnienie dostępności do zawodu dziennikarza, ale próba ucywilizowania tej narastającej komplikacji, jaką są media społecznościowe, portale, które pozwalają sobie na rzeczy nieprzyjemne.”
Jeśli chodzi o zwrot, ucywilizowanie jest raczej zrozumiały, to już zakończenie wypowiedzi, Ryszarda Terleckiego, który mówi o rzeczach nieprzyjemnych, to w tym przypadku powstaje pewna niejasność, bo przecież rzeczy nieprzyjemne mogą mieć zabarwienie w niezliczonych odcieniach, w zależności od stanowiska danej osoby, która potrafi używać, choćby w minimalnym stopniu, własnego rozumu, lub go nie używać w ogóle, a więc określenie, iż jakieś działania są nieprzyjemne, jest co najmniej niejasne.
A w skrócie chodzi o nic innego, jak o totalną cenzurę, a w potocznym zwrocie – wzięcie za mordy wszystkich, którzy bez pozwolenia, bezczelnie je otwierać będą…
Dlatego zalecam daleko idąca kulturę w wypowiedziach, aby nikt nam nie zarzucił, iż jesteśmy nieucywilizowane prostaki…

A oto sprawy, gdzie PiS zdradziło Polaków

1. Aborcja
2. Jedwabne
3. Nierozliczone afery
4. Poddańcza polityka wobec Państwa położonego w Palestynie, a ostatnio także i Ukrainy.
5. Beznadziejny pomysł zakupienia bezużytecznych dla Polskiego Lotnictwa samolotów, F35
6. zezwolenie na przywóz wszelkich śmieci z zachodniej Europy i składowanie ich na terenie Polski.
7. Nie powstrzymanie deprawacyjnych, szalejących ruchów, LGBTQZN.
8. Pozostawienie Frankowiczów bez opieki
9. Zniszczona Oświata Polska, która miała być naprawiona, a jest w dalszym ciągu rozbijana i zarzucana biurokratycznymi formami ucisku nadzwyczajnego.

I wiele, wiele innych, ale to już sami przecież potraficie je zlokalizować, wszak Polak ma swój rozm, więc niech go używa.
Dlatego warto zadać sobie to pytanie, dlaczego wszyscy, tak panicznie boa się Konfederacji?
Ja tu widzę dwie podstawowe odpowiedzi.

1. PiS i reszta śmiesznej “opozycji”, uważa Konfederację za groźnego przeciwnika, gdyż za nią stoi naród, który do tej pory jeszcze nie brał udziału w wyborach, a teraz zamierza wziąć, gdyż dostrzegli w programie Konfederacji niezwykle jasny i czytelny dla każdego rozumnego Polaka, przekaz, dlatego wpadli w panikę i zamykają wszystkie drzwi przed Konfederacją.

2. PiS i reszta śmiesznej “opozycji”, uważa Konfederację za wysłannika Putina, a więc może to być ukryte ramię, KGB, które ma zawłaszczyć, polską scenę polityczną i z tego powodu zamyka się szczelnie, aby przypadkiem jakiś ruski agent nie przemówił do rozsądku komuś z obecnie panującym…

Jeśli ktoś zna inne rozwiązanie, tej niezwykle zawiłej zagadki, to chętnie się z nim zapoznam.

Bywajcie zdrowi.
Z Panem Bogiem.

Mirosław Gwiazda